Avaleht

15. märtsi varahommikul oli ETV hommikuprogrammis Terevisioon külas Ida-Virumaa noorte kunstiturniiri korraldaja ja Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi kunstiõpetaja Virve Linder.

Saatejuhtide Piret Järvise ja Martin Veismani abiga viidi läbi eksperiment, mille käigus pidid eelmisel aastal kunstiturniiril auhinnalistele kohtadele tulnud noored, kelle hulgas oli ka Järve vene gümnaasiumi 12. klassi õpilane Maria Bograya, natuke enam kui pooleteise tunniga tuhandete televaatajate silme all maalima pildi selle aasta konkursi teemal "Vabana sündinud", mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja innustab noori mõtisklema vabaduse olemuse üle ning siduma seda enda ning tänapäeva Eesti eluga.
IMG 4187Pintslid haarasid lisaks Mariale, kes saavutas Ida-Virumaa noorte kunstiturniiril 2017 "Unistustes peitub jõud!" vanemas vanuserühmas I koha, ka sama noorema vanuserühma võitja Cer-Lyn Luhasaar Tallinna Arte Gümnaasiumist ja sama vanuserühma III koha saavutanud Lisette Liise Lilleorg Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist. Noored, kellest ükski pole õppinud kunstikoolis, said ülesandega suurepäraselt hakkama ning kolmest kaks jõudsid oma maalid saates valmis. Maria Bograya pühendas oma töö feministliku liikumise suurkujudele tänu kellele võib tema noore naisena elada vabana, otsustada ise oma elu üle ning täita oma unistusi. Cer-Lyn Luhasaare maalil oli kujutatud kosmose lõputust ning tiibu kui vabaduse sümbolit. Lisette Liise Lilleorg jõudis valmis küll meisterliku öise maastikumaali, kuid ei jõudnud lõpuni viimistleda töö peategelast öökulli. Tänu sellisele tulemusele võivad kunstiturniiri seekordsed osalejad olla kindlad, et 3,5 tunnise maalimisajaga suudavad nad oma ideed realiseerida. 

Peale telemaja ootas seltskonda raadiomaja, kus külastati Raadio 4 stuudiot. Eesti Rahvusringhäälingu venekeelne raadioprogramm Raadio 4 on üks kuulatumaid venekeelseid raadioprogramme Eestis, mida kuulab iga nädal keskmiselt 150-200 tuhat inimest. Hommikuprogrammis "Великолепная четвёрка" räägiti, kuidas sündis idee korraldada reaalajas toimuv kunstivõistlus, mida on osalemine andnud noortele ning millist rolli kunst nende elus mängib. Seltskonda intervjueeris särav saatejuht Irina Satsuta, kes on Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi vilistlane. Peale lindistust imetleti raadiomaja katuselt avanevat imelist 360-kraadist vaadet Tallinnale.

Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2018 teemal „Vabana sündinud“ toimub Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumis 6. aprillil 2018 ja on järjekorras juba neljas. Turniiri, mille eesmärgiks on anda üldhariduskoolide andekatele kunstnikele võimalus ennast proovile panna 3,5-tunnisel kunstiturniiril, raames peab valmima etteantud teemal kohapeal suuremõõtmeline akrüülmaal ja teose kaitsekõne.​ Hindamine toimub kahes vanuserühmas (7.-9. klass ja 10.-12. klass) ning võitjad valib välja professionaalne žürii. 

Üritus toimub avaliku sektori ning eraettevõtete tihedas koostöös ning kunstitalente on aastast aastasse toetanud Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Kohtla-Järve linnavalitsus, Selver, Jardin lilled, Eesti Pagar, Arte kunst ja hobi, Koduekstra, Ehituse ABC, AS Farmi piimatööstus, Virumaa hostel, Charlot, Vironia kaubanduskeskus, Ideaal Kosmeetika, Polven Foods, Eesti kaevandusmuuseum, Aleks-Alla toitlustus & catering, OÜ Nursulu ning Kwintex.

Tänu fantastilistele sponsoritele ja koostööpartneritele ootab Ida-Virumaa noorte kunstiturniir sel aastal osalema 50 noort üle Eesti, kelle hulgas on ka Järve vene gümnaasiumi noored - soovime neile edu. 

Saadet saab järelvaadata siit:
https://etv.err.ee/v/meelelahutus/terevisioon/saated/2b86b86…

Raadio 4 intervjuud saab kuulata siit:
https://r4.err.ee/v/velikolepnaya_chetverka/loigud/a7098982-

autor: Virve Linder

Kirjanduse olümpidaadi lõppvooru võitjad:
2.koht Anton Zakatov
7.koht Artjom Savrin

Täname õpetajaid ettevalmistamise eest!

Inglise keele olümpidaadi piirkonnavooru võitjad: 3.koht Jelena Samsonova (9.klass)

Täname Artur Rizov'i osalemise eest ja õpetajaid ettevalmistamise eest!

Eesti keele kooliolümpiaadil selgusid parimad eesti keele oskajad õpilased:

Darja Pronina (7.klass)
Valeria Soltruk (8.klass)
Polina Lekomtseva ( 9.klass)
Jelena Samsonova (9.klass)
Mikhail Khripkov ( 10.klass)
Emil Pavljutšenkov (11.klass)
Anna Kuzmina ( 12.klass)

Täname kõiki õpilasi olümpiaadil osalemise eest!

Vene keele emakeelena olümpiaadi lõppvoorule kutsutud Anton Zakatov ja Artjom Savrin Õnnitleme!
Täname õpetajat ettevalmistamise eest!

Matemaatika olümpidaadi piirkonnavooru võitjad:

3.koht Maria Bograya (12.klass)
1.koht Semjon Kravtšenko (11.klass)
2.koht Maksim Spitšikov (11.klass)
1.koht Erika Maksimova (10.klass)
3.koht Aleksandr Kizel (10.klass)

Täname osalemise eest: Darja Pronina, Fjodor Pavljutšenkov, Jelizaveta Pavlycheva, Oleg Lukjanov, Anastassia Bõstrova, Valeria Soltruk, Janis Abolinš, Mikhail Khripkov, Aleksandr Pavlenko, Anna Kuzmina
Täname õpetajaid ettevalmistamise eest!

Bioloogiaolümpidaadi piirkonnavooru võitjad:

1.koht Maria Bograya (12.klass)
3.koht Maksim Spitšikov (11.klass)
1.koht Janis Abolinš (10.klass)
3.koht Aleksei Kozlov (10.klass)

Täname osalemise eest: Anastassia Volkova, Emil Pavljutšenkov
Täname õpetajat ettevalmistamise eest!

Inglise keele linnaolümpiaadi võitjad:

1.koht Jelena Samsonova (8.-9.klass)
2.koht Jüri Rahhimov (6.-7.klass)

Täname osalemise eest: Olesja Razvarova, Erika maksimova, Semjon Kravtšenko, Artjom Savrin.
Täname õpetajat ettevalmistamise eest!

Arhiiv

contador de visitas счетчик посещений