KIKi projekt 2018/19. õppeaastal

KIK

KIKi projekt “Kohtla-Järve Järve vene gümnaasiumi õppekava toetavad keskkonnaprogrammid 2018/19.õppeaastal” Tartus

11b klass Igavesti vihmane suvi ehk kes jääb ellu vihmametsas – 14.11 kell 10.45 botaanikaaias
12a klass Maastikumängud elurikkusega – 14.11 kell 10.45 loodusmuuseumis
12c klass Igavesti vihmane suvi ehk kes jääb ellu vihmametsas – 5.12 kell 10.45 botaanikaaias
12b klass Kaduvate liikide otsingul – 5.12 kell 11.00 loodusmuuseumis
9.klass Kivimid, mineraalid ja kivistised vene keeles – 16.01 kell 10.45 loodusmuuseumis
11a klass Kaduvate liikide otsingul – 16.01 kell 10.45 loodusmuuseumis
8.klass Kivimid, mineraalid ja kivistised vene keeles – 20.02 kell 10.45 loodusmuuseumis
10b klass Kaduvate liikide otsingul – 20.02 kell 10.45 loodusmuuseumis
7.klass Kivimid, mineraalid ja kivistised vene keeles – 6.03 kell 10.45 loodusmuuseumis
10a klass Kaduvate liikide otsingul – 6.03 kell 10.45 loodusmuuseumis

Õppeprogrammide info

Kõikide programmide pikkus on 2h 15min. Soovi korral on võimalik veel pärast programme omal käel muuseumis/botaanikaaias ringi vaadata.

Tartu Ülikooli botaanikaaed

Igavesti vihmane suvi ehk kes jääb ellu vihmametsas. Loodusvööndid ja kohastumised

Õpilased tutvuvad vihmametsas ja kõrbetes valitsevate tingimustega, seal kasvavate taimede ning nende kohastumustega.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Maastikumängud elurikkusega

Praktilises rühmatöös ehitavad õpilased realistliku maastikumaketi puude, majade, teede, põldude, veekogude ja muude objektidega. Õpilased tutvuvad maastiku struktuuri mõjuga liikidele ja kooslustele ning inimtegevuse mõjuga tänapäevaste maastike kujunemisel. Analüüsime koostatud makette: millistele liikidele oleks selline maastik hea ja millistele mitte ja kuidas inimesel seal elada oleks. Loodusmuuseumi püsinäitusel tutvume ka liigirikkusega.

Kivimid, mineraalid ja kivistised

Õpilased tutvuvad kivimite, mineraalide ja kivististega loodusmuuseumi püsinäitusel ja õppekollektsioonis. Uuritakse huvitavaid mineraale, kivimeid ja kivistisi Eestist ja maailmast, vaadeldakse nende tunnuseid ning tutvutakse kasutamisega Eestis.

Kaduvate liikide otsingul

Õpilased osalevad otsimismängus loodusmuuseumi püsinäitusel ja ajutisel näitusel, kus tuleb leida QR-koodidega märgistatud haruldased ja hävimisohus liigid. Rühmatöös tuleb lahendada ülesandeid ja vastata küsimustele. Õpilased uurivad, kas või miks on Euroopa naarits, orangutan, kiivi, ebapärlikarp, jääkaru, merikilpkonn, hallpapagoi, soomusloom, tiiger, mustlaik-apollo või eremiitpõrnikas ohustatud liigid. Õppeprogrammi lõpus tutvustavad rühmad oma praktilise töö tulemusi ja toimub arutelu.