KIKi projekt 2018/19. õa kokkuvõte

Kohtla-Järve Järve vene gümnaasiumi kõigil õpilastel oli võimalus tänu KIKi rahastatud keskkonnateadlikkuse projektile osaleda kokku 10 õppeprogrammis.  Tartus külastati Tartu Ülikooli botaanikaaeda ja loodusmuuseumi. 

Botaanikaaia programm  "Igavesti vihmane suvi ehk kes jääb ellu vihmametsas" tutvustas botaanikaaia kasvuhoonete baasil erinevate loodusvööndite taimestikku ja nende elutingimusi. Õpilastele jäi meelde, et basseini kilpkonnadele tuuakse pidevalt juurde sõpru kodudest, mis on parem lahendus kui loomi loodusesse lasta. Fotod botaanikaaiast 12.c klassi õpilase Danil Perevalovi poolt. 

Tartu ülikooli loodusmuuseumis meeldisid õpilastele enam programmid "Maastikumängud elurikkusega" ja "Kaduvate liikide otsingul". 

Polina Lekomtseva 10.b klassist kirjutab kokkuvõttes: 20 veebruaril käisime Tartu loodusmuuseumis. Esialgu, kui meiega lihtsalt räägiti, oli küll natuke igav, aga kui me hakkasime seal ringi käima, oli väga, väga huvitav. Nägin seal väga palju huvitavaid loomi. Mina pole veel kunagi külastanud nii huvitavat loodusmuuseumi, aga ma olen külastanud neid päris palju, ja pole näinud nii palju loomi ühes ruumis. Leidsin enda jaoks palju uusi loomi. Kõige rohkem meeldisid mulle öökullid ja kaamel. Veel oli suur pluss, et muuseum on minu arvates kaasaegne. 

  HckBJ7jkMtsbXcVTyLxWmc
(Piltide autor: Polina Lekomtseva 10.B)

 

Programm " Kivimid, mineraalid ja kivistised " loodusmuuseumis oli õpilastele pisut keeruline ja mahukas ning võimaldas vähem aktiivset tegevust. 

Kokkuvõttes täitis projekt oma eesmärgi, võimaldades õpilastele aktiivset keskkonnateadlikkust süvendavat tegevust lisaks kooli õppekavale. 

KIK

 Tänan Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia programmijuhte, õpilasi saatnud õpetajaid, projekti läbiviimisega seotud kooli töötajaid ja õpilasi. 

Arhiiv

contador de visitas счетчик посещений