Soovitused

Lapsevanematel soovitame:

• Tutvuda tähelepanelikult dokumentidega, mis on infovihikus.
  • Külastada lapsevanematele mõeldud individuaalseid konsultatsioone ja lapsevanemate koosolekuid.
  • Tunda regulaarselt huvi oma lapse edusammude vastu, hoida sidet nii klassijuhataja kui ka aineõpetajatega.
  • Tutvuda oma lapse õpitulemustega ja kirjutada õigeaegselt allkiri päevikusse ja õpinguraamatusse.
  • Teavitada õigeaegselt klassijuhatajat või gümnaasiumi administratsiooni lapse tundidest puudumise põhjustest.
  • Vajadusel võtta laps toidult maha, teavitades söökla töötajaid õigeaegselt telefonil 33 66 083 või kooli sekretäri telefonil 33 66 081.
  • Külastada regulaarselt kooli kodulehekülge aadressil: kjvg.edu.ee
    Osaleda gümnaasiumi juhtimises.

Lapsevanemate õigused ja kohustused

Lapsevanematel on õigus:

• Tutvuda gümnaasiumi põhikirja ja teiste õppeprotsessi reglementeerivate dokumentidega.
  • Tutvuda õppeprotsessi käigu ja sisuga, aga samuti oma lapse edasijõudmisega õppetöös.
  • Gümnaasiumi või õpetajaid puudutavate kaebuste korral arutada tekkinud küsimusi direktori ja õpetajaga, kellel on nendega pistmist.
  • Saada abi gümnaasiumilt oma õppe- ja kasvatustööalaste kohustuste täitmiseks.
  • Kaitsta laste õigusi ja seaduslikke huvisid.

Lapsevanemad on kohustatud:

• Kasvatama oma lapsi humaansuse põhimõtetest lähtudes
  • Kindlustama lastele põhihariduse omandamise.
  • Kaitsma laste õigusi ja huvisid.
  • Järgima gümnaasiumi põhikirja ja sisekorraeeskirjade sätteid.
  • Mitte sekkuma põhjendamatult pedagoogilise kollektiivi töösse.